Lokalita Dolní Břežany, okres Praha - západ, na jižní hranici Prahy
Typ samostatný dům v blízkosti zámku v Dolních Břežanech na velkém pozemku 1180 m2
Sítě elektřina 220/380V, kanalizace, vodovod, plyn
Popis

www.anna-reality.cz nabízí:

Na úvod si neodpustím trochu historie, neboť v lokalitě, ve které se vila nachází, se o ní nelze nezmínit.

O Dolních Břežanech se první písemná zmínka objevuje již ve 14. století. Původní dům, jenž patřil k panským budovám a byla v něm vazárna, zde již samozřejmě nestojí. Na jeho místě byl postaven dům, který je nyní předmětem nabídky a jenž má také svou historii, byl postaven za první republiky, v roce 1936. Je umístěn v centru obce v blízkosti Dolnobřežanského zámku s Kaplí sv. Máří Magdalény, které pocházejí z konce 16. století a dále původního Pivovarského dvora.

Samotná vila má kamenné sklepy o celkové výměře 24 m2, které jsou přístupné jednak z domu a jednak samostatným vstupem ze zahrady. Zde je umístěno také technické zázemí domu, aby nebyl rušen jeho klid.

Dům o zastavěné ploše 200 m2 má pak mohutné zdi, jenž byly postaveny z plných cihel. Do velmi prostorné haly (16 m2) v přízemí vily se vstupuje ze zahrady krásným, půlkruhovým schodištěm. Halu osvětluje skleněný strop v jedné její části a také řada čtyř dvoudílných oken, která jsou (stejně tak, jako všechna ostatní okna v domě, vyjma kuchyně, kde jsou zachovalá původní okna) vyměněna za nová, plastová v barvě dubu. Podlaha v této vstupní hale se prezentuje materiálem příslušícím první republice – terassem.

Na konci haly je samostatná toaleta. Pokud se z haly dáme vpravo, dostaneme se do menší chodby (6 m2), z ní pak doleva do obytné kuchyně s jídelnou (19 m2), jejíž zázemí doplňuje prostorná spíž. Z kuchyně je již zmiňovaná možnost vstupu do sklepa, dále do koupelny (5 m2) se sprchovým koutem a podlahovým topením. Z kuchyně je také možno vystoupat po dřevěných schodech na opravdu nádhernou obrovskou půdu (150 m2), která vybízí k vestavbě dalších obytných prostor, neboť trámy jsou vysoké, zachovalé a střecha nad celým domem je nově pokryta krytinou Bramac od r. 2007. Po celé ploše této krásné půdy jsou položeny dlaždice, dnes velmi ceněné tzv. „Půdovky“.

Jestliže se vrátíme zpět do chodby za halou v přízemí a půjdeme rovně, dostaneme se postupně do dalších 2 pokojů. Pokud bychom již v hale šli vpravo, dostaneme se do 2 na sebe navazujících pokojů. Majitel měl původně v plánu udělat podlahové topení, proto jsou podlahy ještě v původním stavu a čekají na zásah nového majitele. V roce 2018 byly udělány zcela nově rozvody v mědi pro topení – plynový turbokotel Vaillant kombinovaný s krbovou vložkou.

Atmosféru první republiky dokreslují vysoké stropy ve všech místnostech – 3,3 m s dobovými svítidly, původní vysoké dvoukřídlové dveře, klenba v chodbě a někde i původní otáčivé vypínače.

Vila je zasazena do velké zahrady ( 1180 m2) s ovocnými, dobře rodícími stromy. Zde je také postavena veliká dvougaráž (92 m2), která je rozdělena na dvě části a tyto jsou přístupné i samostatně ze dvou stran ulice. Je napojena na elektřinu, vodu i odpad.

Kromě veškerých sítí (elektřina 220/380V, příkon 3 x 25A, plyn, vodovod – připraven k napojení, kanalizace) je k dispozici kopaná studna s dostatkem pitné vody a rozvodem dovnitř vily.

Obec Dolní Břežany leží na jižním okraji města Prahy, má veškerou občanskou vybavennost – novou moderní školu, školku, zdravotní středisko s lékarnou, obchody, restaurace, poštu, fotbalové hřiště, sportovní halu, volnočasové centrum. Tato obec skvělým architektonickým řešením spojuje dávnou historii (nachází se v oblasti největšího Keltského opida, které bylo prohlášeno Národní kulturní památkou) a nejmodernější současnost v podobě laserového centra evropské úrovně, sportovní haly, která vyhrála titul nejkrásnější stavby, apod.

Doporučuji tuto nemovitost nejen pro jedinečnost svého místa.

Energetická náročnost - klasifikační třída G (tuto třídu nám ukládá napsat zákon v případě, že není dosud zpracován energ. posudek, ve skutečnosti bude zcela určitě lepší třída)

Doprava   č. 333 a 331 na metro Kačerov, dále č. 341
Foto
Cena

11,990.000,-Kč

Stav NOVINKA
  Poptat